Payday Loans

Butik Sabun

Kategori: Dekorasyon
Yazan:
Tarih: 06 Kasım 2008

H. Serap Gündüz sevdikleri için özel günlerde sabun yapıyordu. Sonra bu hobi olmaktan çıktı ve özel üretimden seri üretime geçti. Şimdi banyo sabunu, el sabunu, dekoratif sabunlar gibi çeşitleri var. Daha fala bilgi için lütfen tıklayınız.

“Butik Sabun” için 5 Yorum

 1. fatma sal diyor ki:

  çok güzel olmuşlar bende öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 2. perihan yıldız diyor ki:

  harika şeyler bende öğrenmek isterim

 3. Vedat Elgezen diyor ki:

  Su ile zaytinyagını (veya başka bir yağ margarin bile olabilir) ateş altında kaynatarak karıştırın.

  Kostik (Sodyum Hidroksit) yavaş bir şekilde kaynayan karışıma katın ve muhallebi kıvamına gelinceye kadar karıştırmaya devam edin.

  Muhallebi kıvamına gelince, içine aromatik yağlar, parfüm vs.. katarak bir iki daha karıştırın. Kurutmak istediğiniz kaba dökün. 1 gün kurutmada bekleyin.
  SAbun hazır :)

 4. Erdoğan H . Duygu diyor ki:

  merhaba ,

  iyi bir “zeytinyağlı” sabun için ideal karışım;
  -40-50 % palmiye yağı
  -10-20 % coco ( hind. cevizi) yağı ,
  -30-40 % zeytinyağı ( genellikle rafine kullanılır ) ana maddelerdir.
  Ayrıca citronella veya hamam kokusu gibi temel koku verici yağlar eklenir ve tabii ki sud-kostik ( NaOH – sodyum hidroksit ). palmiye yağı sabuna ışık , güneş veya ısı altında çabuk erimeyecek dayanıklılığı verir ve ıslak zeminde alt tarafının sümüksü olmasını önler. Ayrıca Coco yağı ile beraber sabuna beyazlık verir. Sabunu renklendirmek için asla gıda boyası kullanılmamalıdır. Tekstil renklendiricileri ideal olanıdır. Karışımın içine ayrıca bitkisel yağlar ( papatya, lavanta, kekik, defne, kayısı, rezene gibi) kalıcı ve kaliteli kokulandırma için eklenebilir.

 5. harika diyor ki:

  kostik asit çok zararlı bi madde .hele kaynayan zeytinyağı ile karışınca direk bunu solumaya başları ve ciğerlerimiz iç organlarımız zarar görür bunu ne şekilde yapıcaz

Yorum yapın

Dizi Film Blog